středa 11. března 2015

11.3.1955 ....

Dnes je to přesně 60 let, kdy zemřel objevitel Penicilinu. Den, kdy odešel výjimečný člověk, který pomohl lidstvu. Den, který nesmí být zapomenut. Den, kdy zemřel Sir Alexander Fleming.

Myslím si, že je zbytečné se znovu opakovat a psát o tom, čeho Alexander Fleming dosáhl a čím změnil svět. Je toho hodně, ale každý má svůj příběh, ale tento o náhodném objevení Penicilínu zná snad každý. Nemyslím tím podrobnosti, přesná fakta a data, která se k Penicilinu vztahují, ale to, co se označuje jako náhoda, nebo spíše nedbalost? 

Každý má svůj názor, každý má jiný pohled na to, jestli je Fleming hrdina nebo ho jen jeho ledabylost přiměla k tak, úžasnému objevu…  Ale myslím si, že se všichni shodneme v jediném. Někdy, i když se opravdu snažíme nějakým způsobem uspět, kdy chceme za léta úsilí a ustavičné práce ostatním ukázat, co v nás je. 

Někdy je opravdu těžké splnit si náš sen. Alexander Fleming, jako bakteriolog měl sen jako každý jiný, chtěl pomáhat ostatním, chtěl přispět svými objevy k rozvoji medicíny a nebýt této náhody, která způsobila jeho nedbalost, nebylo by Penicilinu. Nezachránilo by se tolik lidských životů, lidé by umírali na zcela banální nemoci, neprodloužil by se tak náš věk. Tímto samozřejmě nechci říct, že Penicilin je nejdůležitější lék na světě, to by mě totiž opravdu moc mrzelo, protože léky jsou důležité všechny a Penicilin mezi ně rozhodně patří. 

Proto je důležité, aby náhoda byla součástí našich životů, protože bez náhod, by nebylo náhodných situací :).

A tak, jak Alexander Fleming řekl: „Člověk někdy najde to, co nehledá.“  a na tom asi něco doopravdy je. Děkujeme.
 
 

Žádné komentáře:

Okomentovat